Nikdo není tak beznadějně zotročený, jako ti, kteří falešně věří, že jsou svobodní.

Pospolifest 08

23. června 2008 v 22:58 | Čenda |  Přátelé
Tak jsme si vyjeli po dlouhé době do Žatce na Pospolifest. Údajně se jednalo o dvanáctý ročník (nevím, co je na tom pravdy), ovšem já tam byl poprvé. Cesta vláčkem byla velice příjemná, pole neobdělaná, nebe zlehka zatažené, v kapse kilo a k jídlu nic. V Postoloprtech jsme měli 20 minut čas, tak jsme navštívili nádražní hospůdku a objednali pět malých, pro Michala veliké a pro Dana matonku. Pivo do našich jícnů vteklo rychle, ladně, bez sebemenších problémů, a už jsme zase seděli ve vlaku směr Žatec. Poté, co jsme vylezli z nádraží, jsme se ještě usadili na trávníku, otevřeli ty nejlepší ročníky vín z Billy, a bavili se Michalovými historkami ze střední školy.

Nyní už ale budu mluvit jen o samotném festivalu. U brány jsme odevzdali 80 kč, dostali razítko a po pár krocích mě do očí udeřilo- ŽATEC 11'……20kč. Nevím, zda je divné, že mi to přijde moc, ovšem vzhledem k tomu ,že na festivalech je člověk prakticky odsouzen k pití piva, není v tomto případě co řešit. Usedli jsme na dřevěnou lavici a po rozhlédnutí se kolem sebe jsme napočítali zhruba tak 30-40 diváků sedících, tři děti hrající si na zarostlém pískovišti a dva psy, kteří byli velice přítulní. První kapela, kterou jsme slyšeli, nesla název Poslední motýl a mě osobně se líbila. Sedící lidé po každé písničce zatleskali a zvedli se jen pokud potřebovali močit nebo jít nakoupit piva.
Odpoledne se pomalu blížilo k večeru, chvilkami to vypadalo na pršení, ale nakonec vylezlo sluníčko, pro mě velice nepříjemné. Naopak Čobáka a Dana to vyzvalo k svléknutí se a vystavování svých mužných těl. Postupně jsme ucucávali pivo, až jsme se docucali k první kapele, která nás samozřejmě nadchla….jednalo se o Joe Purple. Při jejich koncertě se lidi bavili, stáli před podiem, občas hodili hlavou a potlesky byly mohutnější než u kapel předchozích. Následující skupina Furt Rovně zahrála také velmi pěkně, stav lidí byl podobný jako u Joe Purple, dokonce si i pár lidí zatančilo a tak to pokračovalo do konce festivalu…..slunce zalézalo, lid byl veselý, atmosféra příjemná, zkrátka tak jak to má být. Zahrála nám kapela Holomráz, která byla velice zajímavá…poté nastoupili žatečtí……….., kteří měli největší tančící a tleskací obecenstvo. Hráli opravdu výborně, ale bohužel jsme v polovině jejich pěkného představení museli odejít na vlak. Trochu mě mrzelo, že jsem nestihl Stolní Společnost, ovšem příležitostí budu mít ještě mnoho.
Na nádraží jsme zjistili, že máme ještě dvacet minut a tak jsme si chvíli zkrátili kouřením cigaretky a pokusem o sborové zpívání. Sborové zpívání pokračovalo i po cestě vlakem, kde Dan machill, jako zlatý hřeb večera vytáhl svůj saxofon a krásně nám zahrál.Všichni tleskali do rytmu, reakce průvodčího byly takové, že šel k nám, natáčel si to na telefon a myslím, že se mu cesta líbila, tak jako nám. Po přestupu na druhý vlak pro změnu Dan vytáhl příčnou flétnu, Hoňa bubínek a dobrá nálada pokračovala, až jsme se nakonec ocitli na zkušebně. Mafi se nám ztratil cestou z vlaku, Čobáka jsme zapomněli v Žatci, ale jinak jsme všichni dojeli v pořádku s úsměvy na tvářích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rocky rocky | E-mail | 24. června 2008 v 17:40 | Reagovat

Tak o cem to vlastne je?

O tom jak si chlastal o vikendu?

2 pasta pasta | 25. června 2008 v 11:38 | Reagovat

No na me to spis prislo jako report z festaku obohacen popisem osobniho zazitku.

3 Eda Eda | 26. června 2008 v 1:53 | Reagovat

Kdyby se to tak dalo precist...;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama